Νέα - Ανακοινώσεις

Προκήρυξη Θέσης Εκπόνησης Διδακτορικής Διατριβής

Προκηρύσσεται μια (1) θέση για εκπόνηση Διδακτορικής Διατριβής στο Εργαστήριο Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, Γενικής Ιατρικής και Έρευνας Υπηρεσιών Υγείας του Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ με επιβλέποντα τον Αναπληρωτή Καθηγητή κ. Ηλία Κονδύλη στο επιστημονικό πεδίο «Διεθνής Διακυβέρνηση της Υγείας – Πολιτική Υγείας».

Απαιτούμενα προσόντα

1. Κάτοχοι τίτλου πρώτου κύκλου σπουδών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής.
  2. Κάτοχοι μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών (MSc)  στη «Παγκόσμια Υγεία» ή «Δημόσια Υγεία» ή «Πολιτική Υγείας», από A.E.I. της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής.
  3. Τουλάχιστον 2 πλήρεις δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά (υποχρεωτικά για μη Ιατρούς, προαιρετικά για ιατρούς κατόχους MSc)
  4. Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Proficiency)

Επιθυμητά πρόσθετα προσόντα

1. Διεθνής Ερευνητική (ή Διδακτική) εμπειρία στα επιστημονικά πεδία της «Παγκόσμιας Υγείας» ή «Δημόσιας Υγείας» ή «Πολιτικής Υγείας»

Απαιτούμενα δικαιολογητικά

1. Γράμμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος (έως 500 λέξεις)
  2. Σύντομο βιογραφικό σημείωμα (έως 2 σελίδες)
  3. Πιστοποιητικά προπτυχιακών και μεταπτυχιακών σπουδών
  4. Συστατικές επιστολές θα ζητηθούν από την/τον επιτυχούσα/όντα μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας αξιολόγησης των αιτήσεων

Αιτήσεις και υποβολή των δικαιολογητικών γίνεται ηλεκτρονικά μέσω email μέχρι την 29η Φεβρουαρίου 2020,

κ. Ηλία Κονδύλη

(+30 2310 999133, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.).

Επικοινωνία

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Σχολή Επιστημών Υγείας, Τμήμα Ιατρικής, Εργαστήριο «Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, Γενικής Ιατρικής και Έρευνας Υπηρεσιών Υγείας»

54124 Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Εισαγάγετε το email σας και θα σας στείλουμε περισσότερες πληροφορίες